به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نعمت‌الله مسعودی متخصص طب سنتی  در خصوص استفاده از قلیان گفت: باید توجه داشت که استفاده از قلیان می‌تواند به گونه‌های متفاوتی انجام شود، به‌طوری‌که در مواقعی استفاده از آن به ضرر سلامت انسان و در مواقعی نیز می‌تواند برای بدن مفید باشد.

وی تصریح کرد: متأسفانه امروزه در قلیان‌ها از تنباکوهای میوه‌ای استفاده می‌شود که این موضوع می‌تواند به ریه و دستگاه گوارش انسان آسیب جدی برساند، همان‌طور که بسیاری از پزشکان و متخصصان می‌گویند که هر وعده استفاده از قلیان می‌تواند به اندازه 100 نخ سیگار برای بدن مضر باشد.

قلیان

تنباکو

زغال

قیمت تنباکو

این متخصص طب سنتی ادامه داد: اگر از قلیان به نحو صحیح استفاده شود، نه تنها ضرری به بدن انسان نمی‌رساند بلکه می‌تواند برای ریه‌ها مفید نیز باشد، به‌طوری که اگر در مخزن شیشه‌ای قلیان از عرق نعنا استفاده شود و بخارات آن وارد ریه‌ها شود، می‌تواند برای ریه مفید واقع شود.

مسعودی تصریح کرد: به توصیه متخصصان طب سنتی در مواقعی ترکیبات و عرقیات آرام‌بخش یا مقوی ریه در قلیان‌ها استفاده می‌شود، به‌طوری‌که به جای آب در شیشه قلیان، عرقیات نعنا یا سایر عرقیات آرام‌بخش را ریخته و بخار آن را استنشاق می‌کنیم.

وی در پایان گفت: باید توجه داشت که اگر فردی خواست از این روش برای تسکین یا آرام‌بخشی استفاده کند، نباید هیچ‌گونه تنباکویی در قلیان قرار دهد.


تنباکو استفاده ,قلیان ,می‌تواند ,مفید ,تنباکو ,عرقیات ,می‌تواند برای ,مفید باشد ,عرقیات آرام‌بخش ,قلیان می‌تواند ,توجه داشت منبع

مشخصات

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزشی گیم وآی تی سحری فان Sun پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان طلوع خورشید شماره تماس تهیه محصولات09334336389 آپشن خودرو | دنیای آپشن Nurse ‌‌.aksin.lxb.ir7246 آمیب صدف دار ها تگرام براب اندروید2.3.6 میلف ب کی میگن بیوگرافی شیرین شب جمعه صفحه60فارسینگارشباجواب دانلود اهنگ تورو میخواستم صادق آزمند دانلود مداحی صوتی شده فکرو ذکرم همش کربلا رمان عشق یوسف قسمت آخر خاتون آنلاین دانلود آهنک بي کلام تيتراژ پاياني سينمايي انيميشن ناسور واقعه کربلاgo