با سلام به دوستانی که عاشق قلیان کشیدن هستند. برای ساخت یک قلیان خوب و خوش کام باید اجزای زیر را فراهم کنیم:

تنباکو

خرید تنباکو

فروشگاه تنباکو

تنباکو دوسیب

قلیان

زغال

۱- میانه یا تنه قلیان

۲- کوزه یا شیشه قلیان

۳- آتشدان (محل قرار گیری ذغال)

۵- سینی قلیان (ضروری نیست در بعضی از قلیان ها وجود دارد.)

۶- نی یا شلنگ قلیان

برای ساخت قلیان خوب مراحل زیر را باید انجام بدهید.

 

۱- اتصال کردن تمام قطعات : اگر شما تمام قطعات قلیان را یک جا و ست تهیه کرده باشید بهتر است ولی اگر جداگانه تیه شده باشد موردی ندارد.

۲- آب بندی : در این مرحله اجزایی که به هم متصل می شوند را با استفاده از تکه ای پارچه  را با ضخامت مناسب پیچیده تا جایی باز نمانده باشد.

۳- شیشه یا کوزه قلیان : شیشه قلیان را باید پر از آب کنید فقط توجه داشته باشید که مقدار آب نباید در حدی باشد که در هنگام پک زدن آب به درون شلنگ بیاید.

۴- تنباکو : در این مرحله باید تباکو ها را در آتشدان قرار دهید باید توجه داشته باشید که قبل از گذاشتن تنباکو باید آن ها  از هم بصورت کامل جدا کنیم تباکو خانسار را باید بخیسانیم و بعد در آتشدان قرار دهیم.

۵- آماده کردن آتشدان : بعد از قرار دادن تباکو در آتشدان روی آن را با ورقه آلمینیومی باید بپوشانیم و روی آنرا برای وارد شدن هوا سوراخ کنیم این کار را با با استفاده از چاقو - خودکار یا سوزن انجام می دهیم.

۶- در این مرحله نی پیچ یا نی چوبی خود را به قلیان متصل کنید. توجه داشته باشید که هنگام شستن نی پیچ (شلنگ) به علت اینکه بعضی از شلنگ های نا مرغوب  از ورقه کاغذ ساخته شده اند بهتر است در آنها آب نگیرید.

۷-  قرار دادن ذغال : در این مرحله باید ذغال ها را بصورت کامل سرخ کرده باشیم بطوری که هیچ جای سیاهی درونش نباشد. توجه داشته باشید که از ذغال های خود سوز استفاده نکنید زیرا کاملاً سرطان زا هستند.

واینک شما می توانید از قلیان خود استفاده کنید امید وارم که کام خوبی بگیرید.


تنباکو قلیان ,تنباکو ,داشته ,استفاده ,توجه ,مرحله ,توجه داشته ,داشته باشید ,آماده کردن ,قرار دادن ,بصورت کامل ,توجه داشته باشید منبع

مشخصات

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ کاست های نایاب ایرانی تب و تاب (تحصیل) سانتیاگو برنابئو بیاتولوکس موزیکالی 3ekanS فاوا در برق خرید روغن خراطین تهران دانلود قسمت 29 سریال پدر راننده ارگانهای دولتی قم دانلود اهنگ شروین حاجی اقا پور نه نه نه نهارزششو نداره دنیا اهنگ‌فیرلانیم‌باشیوا دولت جمشیدی دانلود رایگان كتاب میچیو كاكو پاسخسوالاتجدولنگارشششمصفحهی66 خاله ایران تو هیچی غربت اهنگ داره چشمات کار میده دستم اهان خانوم با شما هستم انشا تصویر نویسی صفحه55 سال هفتم